A labdarúgás néhány nem túl ismert szabályai következnek:
- A játéktér 90-120 m hosszú és 45-90 m széles, tehát akár négyzet alakú is lehet (bár nemzetközi meccset kizárólag 100-110 x 64-75 m-es pályán tarthatnak).
- A büntető terültet 16,5 m-re van a kapufáktól, a büntetőponttól a 9,15 m-es felfestett körben nem tartózkodhatnak büntetőrúgáskor.
- A kapu 2,44 m magas és 7,32 m széles, a kapufa max. 12 cm vastag és mindig fehér.
- A szögletzászlók akármekkorák lehetnek, csupán minimális mmegkötésük van, ez 1,5 m. Természetesen a 4 sarokpontban kell állniuk (ahol egy méteres sugarú ív jelzi a sarokpontot), és részei a játéktérnek. Két másik zászló is van, ezek a felező vonaltól legalább(!) 1 m-re vannak a pályán kívül.
- A csapatoknak legalább 7 főből kell állniuk, ha valami miatt erre nem képesek (piros lap, sérülés), akkor a mérkőzést le kell fújni.
- A bajnoki mérkőzés folyamán max. 3-7 csere lehetséges az előzetes megegyezéstől függően, más mérkőzésen akárhány.
- Kizárólag büntetőrúgás elvégzését nem akadályozhatja meg a játékvezető a félidő berekesztésével.
- Lesen akkor áll a játékos, ha előrébb van, mint a labda és az utolsó előtti ellenfél. Kivéve, ha saját térfelén áll vagy ha egyvonalban van. Lefújni csupán akkor kell, ha labdához ér (akár később, ebből származó előnyét kihasználva), ám nem az ellenféltől kapta a labdát ill. nem kapuskirúgás, bedobás, szögletrúgás után közvetlenül. Egyvonal akkor van, ha a két játékos legelőrébb elhelyezkedő testrésze (karját leszámítva) egyforma tálvolságra van az alapvonaltól.
- Sárga lapos figyelmeztetés jár sportszerűtlen viselkedésért, szövegelésért vagy gesztikulálásért, időhúzásért valamint a játék egyéb akadályozásáért. Ez a cserejátékosokra is vonatkozik.
- Piros lapos figyelmeztetés jár súlyos, erőszakos szabálytalanságért, gólszerzés szabálytalan megakadályozásáért.